elon musk bilinmeyenleri

Elon Musk Hakkında 8 Bilinmeyen

Elon Musk Kimdir?

Yaşayan en büyük mucit olarak gösterilen Elon Musk Güney Afrikalı bir babanın ve Kanadalı bir annenin oğludur. 12 yaşında yazılım öğrenen Elon Musk geleceğimiz için çok önemli projelere imza atmaktadır. Çocukken arkadaşları ile oynamak yerine kitap okumayı tercih ettiğini dile getiren Musk o kadar çok kitap okuyormuş ki evinin yakınındaki kütüphanede okumadığı kitap kalmamış.

İşte size Elon Musk hakkında 8 bilinmeyen

1. 10 Yaşında Katıldığı Özel Bir Sınavda En Yüksek Puanlardan birini almıştır

IBM tarafından düzenlenen özel bir sınavda en yüksek puanlardan birini alan Musk, böylelikle geleceğine yönelik sinyalleri daha o yaştayken vermeye başlamıştır.

elon musk bilinmeyenleri

2. 12 Yaşında Ticarete Atılmıştır

elon musk bilinmeyenleri

9 yaşında ilk bilgisayarına kavuşan Musk, 12 yaşına kadar kodlamayı öğrenmiş ve yaptığı bir oyunu bir dergi şirketine 500 dolara satarak ticarete ilk adımını atmıştır.

elon musk bilinmeyenleri

3. Geceleri Bazen Ofisinde Sabahlıyor

Musk’ın ofisinde bir uyku tulumu vardır ve bazı günler iş yoğundan dolayı tüm gece çalışmak zorunda kalıyor. Eve gitmekle vakit kaybetmemek için de böyle bir çözüm bulmuştur.

elon musk bilinmeyenleri

4. Sınırları Zorlayan Birçok Hayali Var

Elon Musk’ın en büyük hayallerinden biri Mars’ta koloni kurmaktır. Yakın gelecekte uzay turizmine başlayacağı göz önüne alındığında bu hayalini de kısa bir sürede gerçekleştirecek gibi görünüyor.

elon musk

5. PayPal Satışı Onun İçin Dönüm Noktası Olmuştur

PayPal’ı 2002 yılında eBay’e sattıktan sonra hayallerinin peşinden koşma başlamıştır. Uzay alanına yatırım yapmış ve SpaceX’i kurmuştur. Başlarda yeterince yatırımcı bulamamasına karşın tüm servetini SpaceX’e yatırarak büyük bir risk almıştır. Ancak aldığı risklerin karşılığını kat ve kat almaya devam etmektedir.

elon musk paypal

6. Projelerinin Tanıtımın Kendisi Yapıyor

Bir çoğumuzun Tesla Cybertruck tanıtımında kırılmaz dediği araba camının kırılmasıyla gündeme oturduğu Elon Musk genellikle tanıtımlarını kendisi yapıyor ve yaratıcı pazarlama zekasıyla dikkatleri üstüne toplamayı beceriyor.

elon musk cybertruck

7. Kendisine Ait Birçok Şirketi Var

Tesla Motors, SpaceX, Solar City ve daha niceleri. Elon Musk CEO’su olduğu birçok şirkete sahiptir. Birçok şirket kurup bunları satarak yeni şirketlere fon oluşturmuştur.

Onlarca ilkin sahibi SpaceX hakkında bilgi için buraya tıklayın.

elon musk tesla

8. Stanford’ı Girişimcisi Olmak İçin Terk Etmiştir

Standford’a başladığı günlerde internetin kendisi için daha iyi bir yer olduğuna karar vermiş ve yeni gelişmeleri kaçırmamak ve daha aktif olmak için terk etmiştir.

Düşünceleriniz bizim için değerli