pixel buds

PİXEL BUDS : İlk Tercüman Kulaklık

Pixel Buds, Google’ın üretmiş olduğu son model bir kulaklıktır. Bu kulaklığı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği dilden dile anında çeviri yapabilmesidir. Hepinizin bildiği gibi günümüzde dil bilmemek iletişimin önündeki en büyük engel. İşte bu kulaklık bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Pixel Buds ‘ın yapımında Douglas Adams’ın bilimkurgu serisi olan “Otostopçunun Galaksi Rehberi ” ndeki babel fish adlı balıktan ilham alınmıştır. Filmde babel fish adlı bu balığı kulağınızdan içeri sokmanız ile birlikte ve orada ona uygun bir yaşama ortamı sağlamanız ile birlikte evrende konuşulan bütün dilleri anlama ve konuşma yeteneği kazanıyorsunuz. Neyse ki bu kulaklıkların kullanımı çok daha pratik.

Pixel Buds ,Google Translate ‘e bağlanarak Google Translate in çeviri altyapısını kullanarak karşılıklı iletişimi sağlıyor. Buradaki sıkıntı ise bu karşılıklı iletişimi kurmanız için karşıdaki kişide de bu kulaklıklardan olması gerekiyor. Aksi takdirde sadece karşıdaki kişinin konuştuklarını çeviriyor. Pixel Buds’ın bir diğer eksiği ise bu kulaklığı kullanabilmeniz için aynı zamanda yine Google tarafından üretilmiş olan Pixel serisi akıllı telefonlardan birine sahip olmanız gerekiyor. Google bu durumu diğer akıllı telefonlarla da uyumlu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Telefon önemli çünkü bu kulaklığı kullanan kişinin konuştuklarını sistem telefon yolu ile çevirip iletiyor.

Bu kulaklıkların bir diğer avantajı da sesli komut ile çalışıp Google ‘ın yapay zekayla güçlendirilmiş çeviri altyapısını kullandığı için iletişim kesintisi olmadan çalışabiliyor olmasıdır. Kullanıcılar sağ kulaklığa dokunarak konuşuyor ve parmaklarını çektikleri anda çevirisi telefon aracılığıyla karşı tarafa iletiliyor. Bu şekilde hızlı bir iletişim sağlanmış oluyor. Şunu da belirtmek gerek ki simültane çeviri yapabilen tek kulaklık bu değil. Bragi tarafından üretilen Dash Pro adlı kulaklıklar da bir o kadar iddialı.

Şu anda çok kullanılmayan bu ürünün gelecekte kullandığımız akıllı telefonlar kadar yaygın olması öngörülüyor. Unutmadan şunu da söyleyelim bu kulaklıkların şu anki satış fiyatı yurt dışında 179$ ‘dan başlıyor.

Pixel Buds’ın iyi ve kötü yanları

İYİ ŞEYLER

  • Çok gelişmiş tasarım
  • Kablosuz şarj etme
  • Eller serbest Google Asistanı
  • Android telefonlarda kolay eşleme

KÖTÜ ŞEYLER

  • Sabitleyici ark, uzun süreli dinlemeden sonra rahatsızlığa neden olabilir
  • Bass bazı rakiplerle eşleşmiyor
  • Ortalama pil ömrü
  • Havalandırmalı tasarım, dışarıdan gelen gürültüye izin verir

İlk Cep Uydumuz Grizu -263A hakkında olan yazımızı okudunuz mu ?

Düşünceleriniz bizim için değerli